שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > עוזרו של עד המדינה בפרשת הולילנד, מאיר רבין: לא הענקתי טובות הנאה

חדשות

עוזרו של עד המדינה בפרשת הולילנד, מאיר רבין: לא הענקתי טובות הנאה
עוזרו של עד המדינה בפרשת הולילנד, מאיר רבין: לא הענקתי טובות הנאה
09/08/2012, עו"ד אנה נודל

בתשובתו לכתב האישום טוען רבין כי "רבים מחלקיו של כתב האישום המיוחסים לו מנוסחים באופן כללי, סתמי ובלתי מפורט, וטיבם המדויק אינו ברור"

עוזרו האישי של עד המדינה ש"ד, מאיר רבין, מואשם במסגרת כתב האישום במתן שוחד בשלוש הפרשות המפורטות בתיק: הולילנד, חברת הזרע ותעשיות המלח. בתשובתו לכתב האישום מכחיש רבין את המיוחס לו. הוא טוען באמצעות עורכי דינו, שמואל קליין ויובל גבעון, כי "לא פעל, לא לבדו ולא יחד עם אחרים, כדי להעניק טובות הנאה כספיות ואחרות לנבחרי ועובדי הציבור האמונים על קידום תוכניות הבנייה והליכי התכנון".

רבין הפך לעוזר האישי של עד המדינה בשנת 1996, ולטענת התביעה הוא היה ליד ימינו בשלוש הפרשות. כקרוב המשפחה של יעקב אפרתי, שכיהן כמנהל מינהל מקרקעי ישראל, רבין ביקש ממנו לקדם את עניין חברת הזרע. החברה רצתה לשנות במינהל את הייעוד של מספר קרקעות שבבעלותה. לאחר מכן העביר רבין לאפרתי, לפי החשד, סך של 45 אלף שקל כדי שיסייע בשינויי ייעוד הקרקע של תעשיות המלח.

רבין טוען כי תפקידו העיקרי היה לפרוט צ'קים של עד המדינה והחברות שבבעלותו. במהלך עדותו, עד המדינה פירט את מידת מעורבותו של רבין בפרשות וסיפר כי רבין היה פורט צ'קים למזומן ומעביר את הכספים למקבלי השוחד. לטענתו, הוא לא הפך בשום שלב לאיש סודם של עד המדינה ושל יזם הולילנד הלל צ'רני, ו"לא היה שותף לתוכנית עבריינית כלשהי".

רבין מציין בתשובתו, כי "רבים מחלקיו של כתב האישום המיוחסים לו מנוסחים באופן כללי, סתמי ובלתי מפורט", וטיבם המדויק של האישומים "אינו ברור". בתגובה לטענה שהוא הועסק אצל עד המדינה בשל קשריו בין היתר במינהל מקרקעי ישראל, רבין כתב כי הוא הועסק כשכיר בשל יכולותיו ולא בשל קשריו.  

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150