שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > השופטת ורדה אלשיך לא פורשת

חדשות

השופטת ורדה אלשיך לא פורשת
השופטת ורדה אלשיך לא פורשת
15/07/2012, עו"ד אנה נודל

בעקבות פרשת הפרוטוקול המזויף הייתה ציפייה כי "שופטת הפירוקים" אלשיך תודיע על התפטרותה; בפגישה עם הנשיא גרוניס אלשיך הודיעה שלא תתפטר, וכעת עליו להחליט האם להעמידה לדין משמעתי

סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך, הודיעה שלא תתפטר בעקבות פרשת הפרוטוקול המזויף. כך הודיעה היום (א') הנהלת בתי המשפט, לאחר פגישתה עם נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס.

נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, קבע לפני כחודש כי אלשיך ביצעה תיקונים טכניים ומהותיים בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה. השינויים נועדו להחמיר את תיאור התנהלותו של עו"ד רפאל ארגז, שלקח חלק בדיון בפניה ואשר נגדו היא הגישה תלונה ללשכת עורכי הדין.

גולדברג קבע כי "לא ניתן לומר כי השופטת הייתה מוסמכת לתקן או לשנות את ההחלטות". התיק דן בהליך של כינוס נכסים, והדיון המדובר היה סוער מאוד, כפי שהעידה אלשיך בעצמה. במהלך הדיון טענה אלשיך כי עו"ד ארגז, שייצג את אחד הצדדים, הסתיר ממנה מידע על עמדתו העדכנית של הבנק שהיה מעורב בתיק.

אלשיך הודיעה שפרוטוקול הדיון ישמש להגשת תלונה נגד עו"ד ארגז לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין. ועדת האתיקה של מחוז תל אביב ביקשה את תגובתו, ועו"ד ארגז טען שפרוטוקול הדיון שצורף לתלונה תוקן והציג את הפרוטוקול אותו קיבל ממזכירות ביהמ"ש לאחר הדיון. התברר כי אלשיך ביצעה 36 שינויים בפרוטוקול.

אלשיך טענה שהנוסח שנמסר לעו"ד ארגז בתום הדיון הינו "פרוטוקול טיוטה" שנמסר על-ידי המזכירה בטעות. השופטת טענה שהקלדנית לא הצליחה להקליד כל מה שנאמר מכיוון שמדובר בדיון מאוד סוער, שכלל חילופי דברים מהירים. גולדברג קבע כי לצד תיקונים לא מהותיים של ניסוח ועריכה, נמצאו בפרוטוקול האחרון תיקונים מהותיים. "לא ניתן שלא להתרשם, כי בתיקונים האמורים הוחמרו הנסיבות להגשת התלונה", כתב גולדברג.

לאחר פרסום הדברים נשמעה ביקורת חריפה על התנהלותה של השופטת אלשיך. עו"ד אפי נוה, יו"ר ועד מחוז ת"א והמרכז, אמר במסיבת העיתונאים שכונסה בעקבות הפרשה: "השופטת ורדה אלשיך לא יכולה להמשיך לכהן". רבים ציפו כי השופטת תודיע על פרישה ולא תסתכן בהעמדה לדין משמעתי.

אלשיך שהתה בחו"ל בזמן פרסום הדו"ח של נציב תלונות השופטים. לאחר חזרתה היא הגיעה לפגישה עם נשיא בית המשפט העליון. בהודעת הנהלת בתי המשפט נכתב כי "הנשיא שמע את עמדת השופטת אלשיך", והוא עומד לקבל החלטה בעניינה בהקדם. לפי החוק גרוניס יכול להעמיד אותה לדין משמעתי. שר המשפטים, שטרם התבטא בעניין, יכול להציע לוועדה למינוי שופטים להדיח את אלשיך בעקבות הפרשה. אלשיך תוכל להתנגד להליכים אלה, ובכל מקרה היא אמורה לצאת לגמלאות בעוד שנתיים.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150