שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > חיים הכט און דה אייר: ביהמ"ש דחה עתירה נגד שידור 'יצאת צדיק'

חדשות

חיים הכט און דה אייר: ביהמ"ש דחה עתירה נגד שידור 'יצאת צדיק'
חיים הכט און דה אייר: ביהמ"ש דחה עתירה נגד שידור 'יצאת צדיק'
25/06/2012, אלכסנדר כץ, אייס

טכנאי שיניים ביקש למנוע שידור כתבת תחקיר על פעילותו; ביהמ"ש: "העריכה לא רק שאיננה מקפחת את המבקש, אלא עושה עימו חסד" * התכנית תשודר ב-9 ביולי

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר את שידור הפרק הראשון של תוכנית הטלויזיה "יצאת צדיק", ודחה בקשה להוצאת צו מניעה זמני נגד הזכיינית 'קשת', שביקש מנהל מרפאת שיניים בטבריה. העונה השלישית תעלה לאוויר ב-9 ביולי.

הפרק הראשון בתוכנית של חיים הכט יתמקד בתחום רפואת השיניים. בפרק יוצג תיעוד במצלמה נסתרת של מנהל מרפאה בטבריה, שלמרות שהוא רק טכנאי שיניים ולא רופא, עורך בדיקת שיניים בפיה של נערה צעירה ואף ממליץ לה על ביצוע 4 סתימות בשיניה הבריאות, למרות שהדבר אסור עליו על פי חוק ולמרות ששיני הנערה לא נזקקו לסתימות כלשהן.

לאחר פניית מערכת התוכנית לקבלת תגובה מאותו אדם, הוא פנה לבית המשפט בניסיון למנוע את שידור הפרק. לטענת מנהל המרפאה והחברה שהמרפאה בבעלותה, הכתבה נערכה באופן מגמתי ושידורה עלול להסב להם נזק חמור.

בתגובה לבקשה, טענה קשת באמצעות עורכי דינה יגאל קווה ועוז כהן ממשרד רון גזית רוטנברג ושות', כי מדובר בתחקיר ראוי, שמגלה לציבור מידע חשוב בנוגע להתנהלות המרפאה בטבריה.

בית המשפט דחה את הבקשה למתן צו מניעה זמני, קיבל את טענותיה של קשת במלואן וקבע, כי מדובר בתחקיר בעל חשיבות ציבורית רבה. בנוסף, בית המשפט חייב את התובע בתשלום ההוצאות המשפטיות לטובת קשת.

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, יוסף בן-חמו, אמר בהכרעה, כי "לא מצאתי ממש בטענות המבקשים... העריכה לא רק שאיננה מקפחת את המבקש אלא אף עושה עימו חסד מסוים. למבקש היו מספר הזדמנויות להבהיר את מעמדו ולציין שאיננו רופא, אך הוא נמנע מלעשות כן".

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150